Екологія

Саудівська Аравія буде поступово переходити на сонячну енергію

У планах ваххабітського королівства вийти на перше місце в світі по об’єму генерації сонячної енергії, повідомляє rusenergy.com

Зараз недалеко від міста Ріяд починається будівництво великого заводу з виробництва сонячних панелей. На узбережжі Перської затоки будується завод з виробництва полікремнію, а вже в наступному році дві компанії, які контролюють енергетичний сектор країни, — Saudi Aramco і Saudi Electricity Company — почнуть зводити електростанції.

В країні планують продавати сонячну енергію за 5,8 цента за кіловат-годину. Це буде найнижча вартість сонячної енергії у світі, але все одно, це занадто висока ціна – майже в 6 разів дорожче, ніж енергія від спалювання нафти.

За логікою керівництва країни, щоб залишатися експортером нафти номер один у світі, їм самим потрібно переходити на «зелені» джерела енергії. Річ у тім, що країна спалює п’яту частину видобутої нафти, більше того: кожен рік споживання нафти зростає. Підраховано, що якщо споживання нафти зростатиме і далі такими темпами, то через 20 років Аравії самій доведеться закуповувати «чорне золото». Тому енергетика без нафти стала питанням державного рівня.

Варто зазначити, що Саудівська Аравія ідеально підходить для розміщення сонячних електростанцій. Тут багато великих пустель і одна з найбільш високих інтенсивностей сонячного випромінювання на планеті.

За планом уряду, до 2030 року держава повинна виробляти стільки сонячної енергії, щоб можна було покрити 20% потреб. Для досягнення цієї мети доведеться реформувати всю енергетичну систему. Можливо, коли-небудь Саудівська Аравія стане зразковою країною в світі, яка хоче відмовитися від використання нафти.

Натхнення: greenevolution.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть