Людина

Зелені насадження заспокоюють серце

Нове дослідження американських учених з Університету Пенсільванії показало, що прогулянки серед привабливих зелених ділянок може зробити життя менш стресовим для жителів міста.

1-25-03-2015-600-337

За словами фахівців, люди, які жили або гуляли поблизу зелених насаджень, мали значно нижчі показники частоти серцевих скорочень у порівнянні з людьми, які жили або гуляли поруч з недоглянутими пустирями.

Метою вчених було науково досліджувати зв’язок між навколишнім середовищем і стресом, тому вони використовували частоту серцевих скорочень як фізіологічний маркер гострого стресу. У відповідь на гострий стрес тіло активує симпатичну нервову систему, що призводить до вивільнення адреналіну, який, у свою чергу, збільшує частоту серцевих скорочень.

Читайте також: Міста змінюють хід еволюції

Отримані результати підтверджують висновок про те, що близькість до зелених насаджень призводить до зниження частоти серцевих скорочень, позбавляє від стресу і, отже, зменшує ризик виникнення серцевих проблем. Озеленення міських ділянок має стати першочерговим завданням для містобудівників та міських чиновників, так як це відносно недорога дія сприяє поліпшенню здоров’я жителів, підсумовують фахівці.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button