Технології

«Зелений» водень коштуватиме дешевше за природний газ до 2050 року – Bloomberg

«Зелений» водень, вироблений з відновлюваних джерел, буде коштувати дешевше природного газу до 2050 року, оскільки вартість сонячної енергії продовжує знижуватися, згідно з новими дослідженнями BloombergNEF.

Як повідомляє World-energy, екологічно чистий «електролізний» водень у 2050 році буде дешевше природного газу (для порівняння на основі енергетичного еквівалента) на 15 з 28 змодельованих національних ринків. «Зелений» водень буде дешевший від «сірого» водню (виробленого з природного газу) на всіх 28 ринках також до 2050 року.

Згідно з прогнозом BNEF, витрати на генерацію «зеленого» водню можуть впасти аж на 85% до 2050 року в порівнянні з сьогоднішнім днем. Тобто вартість впаде нижче 1 долара за кг до 2050 року на більшості ринків, для яких автори склали моделі.

Постійне зниження витрат на сонячні фотоелектричні технології є ключовим фактором зниження витрат на зелений водень. Очікується, що воднева промисловість до 2023 року зросте до 183 млрд. доларів із 129 млрд. доларів у 2017 році. Французький інвестиційний банк Natixis підрахував, що інвестиції у водень перевищать 300 млрд доларів до 2030 року.

Країни-експортери нафти на Близькому Сході, такі як Саудівська Аравія та ОАЕ, планують використовувати водень та виробляти чисте альтернативне паливо для експорту в майбутньому.

«У 2050 році фотоелектрична енергія буде на 40 відсотків дешевшою, ніж ми думали лише два роки тому», – йдеться у звіті.

Низькі витрати на відновлюваний водень можуть повністю переписати енергетичну карту, вважає BNEF. Однак для цього потрібна послідовна державна підтримка.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button