Технології

Dearman — перший в світі двигун на повітрі

За запевненням британських інженерів, Dearman — перший у світі двигун, що працює на рідкому повітрі, стане на крок ближче до перетворення з концепту в конкурентоспроможну розробку після тестових випробувань, запланованих на літо 2014.

Нагадаємо, що в 2012 році британські інженери представили свою інноваційну розробку — концепт першого в світі двигуна з нульовим рівнем викидів шкідливих речовин в атмосферу, який працює на рідкому повітрі. Двигун, що отримав назву Dearman, за заявою розробників може скласти серйозну конкуренцію автомобілям на водневих паливних елементах і електромобілям.

19036-630x443_resized

Протягом 2 років концепт допрацьовувався і удосконалився. Днями фахівці Dearman Engine Company, на честь якої новий агрегат і отримав своє ім’я, заявили, що тепер розробка готова до проходження тестових випробувань, які відбудуться влітку поточного року. Таким чином, поява екологічного двигуна Dearman на світовому ринку може виявитися не за горами.

Принцип роботи Dearman полягає у взаємодії зрідженого повітря низької температури і атмосферного повітря, в результаті якого виділяється газ і створюється високий тиск, що виробляє обертовий момент. Такий тип двигуна призначений насамперед для використання в авторефрижераторах, забезпечуючи ефективну їзду без викиду шкідливих речовин в атмосферу.

19035_resized

«Ми раді, що нашій організації випав шанс провести випробування першого у світі екологічно чистого двигуна, що працює на рідкому повітрі. Використання рідкого повітря — це нова віха в нашій історії, це технологія, що володіє величезним потенціалом. Я впевнений, що даний продукт в найближчому майбутньому повністю переверне транспортний сектор,» — розповів Кріс Рівз, дослідне товариство автомобільної промисловості.

Як запевняють розробники, двигун може піти в серійне виробництво протягом двох років, скоротивши таким чином споживання дизельного палива на 1,3 млрд літрів на рік. При такому розкладі до 2025 року в Великобританії рівень викидів вуглекислого газу зменшиться більш ніж на 1 млн тонн, що дозволить значно поліпшити якість міського середовища.

Тестові випробування двигуна пройдуть за підтримки Дослідницького суспільства автомобільної промисловості (Motor Industry Research Association), компанії Air Products, що забезпечує поставку технічних вантажів, та Університету Лабфоро. Відомо, що частина витрат на себе візьме уряд Великобританії.

Натхнення: greenevolution.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть