Технології

Японські вчені допоможуть компанії Білла Гейтса побудувати в США реактор на швидких нейтронах

У США компанія TerraPower ініціює будівництво реактора на швидких нейтронах. Брати участь у проєкті також будуть Mitsubishi Heavy Industries і Агентство з атомної енергії Японії, передають elektrovesti.net.

Одним з великих інвесторів TerraPower і головою ради її директорів є Білл Гейтс. Компанія має намір побудувати в штаті Вайомінг перспективний реактор малої потужності на швидких нейтронах. В якості теплоносія в реакторі буде використовуватися розплав солей натрію. Завдяки високій теплоємності розплавленої солі на її основі буде створений тепловий акумулятор, який зможе в пікові моменти піднімати потужність електростанції.

Заявлена номінальна потужність реактора TerraPower досягає 345 МВте. Акумулятор дозволить короткочасно піднімати потужність до 500 МВте. Використання швидких нейтронів підвищує ККД палива і системи, а також веде до більш повного використання радіоактивної речовини і до зниження рівня радіоактивних відходів. В якійсь мірі можна говорити про безвідходному циклі виробництва енергії.

З бюджету США на перспективні ядерні технології проєкт TerraPower отримає 1,5 млрд доларів. Відповідне розпорядження вже підписане президентом США Джозефом Байденом. Майданчик для будівництва реактора у вигляді діючого демонстратора обрано. Заявку на дозвіл будівництва компанія розраховує подати в 2023 році, щоб запустити установку з мережу в 2027 або 2028 році.

Про участь у цьому проєкті повідомили компанія Mitsubishi Heavy Industries і Агентство з атомної енергії Японії. В Японії свого часу був побудований досвідчений реактор Monju на швидких нейтронах. Після відмови від цього проєкту японці почали співпрацювати з французами в аналогічному проєкті Astrid, але Париж також з часом заморозив цей проєкт. Тепер японці готові запропонувати свій досвід американським партнерам. Зокрема, Mitsubishi Heavy Industries буде розробляти систему подачі палива в реактор TerraPower і засоби моніторингу палива.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button