Земля

Землі загрожують чотири переломні моменти: вчені розповіли, що їх запустить

Вчені пояснили, за яких умов чотири «переломних моменти» змінять Землю. Результати дослідження публікує журнал Science.

Image by ELG21 from Pixabay

Згідно з новим дослідженням, навіть якщо світу якимось чином вдасться обмежити глобальне потепління в майбутньому, на Землю все одно вплинуть чотири «переломних моменти». Вони змінять клімат планети.

Міжнародна група дослідників вивчила 16 кліматичних переломних моментів – коли побічний ефект потепління є незворотнім, самовідтворюваним і досить серйозним. У підсумку, вчені вирахували приблизні температурні пороги, при яких вони спрацюють. Жоден з них не вважається ймовірним при нинішніх темпах підвищення температури. Але потепління всього на кілька десятих градусів зробить чотири з них більш імовірними.

Чотири фактори, це:
– Незворотне руйнування крижаних щитів Гренландії;
– Прискорена втрата тропічних коралових рифів по всьому світу;
– Танення Північної вічної мерзлоти, яка вивільняє величезну кількість парникових газів, похованих у замерзлій землі;
– Танення крижаних щитів Західної Антарктики Гренландії.

Ці чотири переломні моменти загрожують Землі при потеплінні на 1,5 °C, це на 0,3 ° C тепліше, ніж зараз. За деякими прогнозами, нинішня кліматична політика призведе до потепління приблизно на 2,7 °С з доіндустріальних часів.

“Будемо сподіватися, що ми не праві, — заявив співавтор дослідження тім Лентон, фахівець з систем Землі з Ексетерського університету в Сполученому Королівстві в Інтерв’ю The Associated Press. – Є шанс, що цих переломних моментів не уникнути. Тому дуже важливо, щоб ми ще трохи подумали про те, як збираємося адаптуватися до наслідків».

Концепція переломних моментів існує вже більше десяти років, але в ході нового дослідження вчені звернули особливу увагу на вивчення температурних порогів, коли вони спрацюють і який вплив вони матимуть на людей і Землю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments