Всесвіт

“Хаббл» показав деталі скупчення зірок поблизу центру Чумацького Шляху (фото)

Космічний телескоп “Хаббл” НАСА / ЄКА сфотографував блискучу безліч зірок в кульовому скупченні Terzan 4.

Кульові скупчення (КС) являють собою набори зірок, пов’язаних разом взаємним гравітаційним тяжінням. Вони містять мільйони окремих зірок. Як видно на новому зображенні, серце кульового скупчення, такого як Terzan 4, являє собою щільно упаковане, переповнене зоряне поле.

Запуск “Хаббла” в 1990 році зробив революцію у вивченні кульових скупчень. Окремі об’єкти в КС майже неможливо відрізнити один від одного за допомогою наземних телескопів. Тоді на допомогу приходять космічні обсерваторії. Астрономи скористалися чистим зором “Хаббла” для вивчення зірок, що складають кульові скупчення. Також вони вивчають, як такі системи змінюються з часом.

Фото: ESA/Hubble & NASA, R. Cohen

Вчені спостерігають Terzan 4 та інші кульові скупчення, щоб зрозуміти форму, щільність, вік і структуру КС поблизу центру Чумацького Шляху. Їх складніше вивчати через хмари газу і пилу, які обертаються навколо галактичного ядра. Вони затьмарюють зоряне світло і ускладнюють астрономічні спостереження.

Астрономи використовували два чутливі інструменти “Хаббла” – Advanced Camera for Surveys і Wide Field Camera 3. Комбінуючи зображення телескопа зі складною обробкою даних, вчені визначили вік галактичних кульових скупчень з точністю до мільярда років. Це відносно точний вимір за астрономічними мірками, відзначили в Європейському космічному агентстві.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments