Земля

Ще 5000 років тому Сахара була зеленою

Пустеля Сахара займає близько 30 % площі Африканського континенту. Це найбільша пустельна місцевість з жарким кліматом і друга за площею після Антарктичної. Важко уявити, що колись на цих розпечених пісках зеленіли рослини, гуляли тварини і формувалися первісні поселення.


На жваве минуле Сахари вказує стародавня річкова система, виявлена французькими дослідниками. На їхню думку, висохле русло належить річці Таманрассет, яка утворилася завдяки рясним сезонам дощів. Вона протікала по території Західної Сахари 5000 років тому, закінчуючись атлантичним гирлом в районі Мавританії.
Еще 5000 лет назад Сахара была зеленой
За допомогою даних, отриманих японським супутником ALOS (Advanced Land Observing Satellite), вчені виявили вздовж 500-кілометрового русла осадові породи, які дозволили їм зробити висновок про багатство сахарської флори і фауни в ті далекі часи. За їх оцінками, разом з усіма притоками річка Таманрассет була однією з найбільших на Землі. В ній водилася риба, а по берегах гуляли носороги й інші тварини.

Останнім часом подібні теорії виникають все частіше, але всього чотири роки тому дослідники заперечували можливість існування річок в цих посушливих краях, що живляться лише мусонними дощами.
Дослідження опубліковане в журналі Nature Communications.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button