Фото

У Грузії знайшли останки Homo erectus, яким 1,8 мільйона років (фото)

У Грузії археологи знайшли зуб віком 1,8 мільйона років, що належить стародавньому виду людини (Homo erectus). Знахідка робить цей регіон батьківщиною одного з найбільш ранніх доісторичних людських поселень в Європі.

Зуб був виявлений недалеко від села Квемо-Орозмані, приблизно в 100 км на північний захід від Тбілісі. Це місце знаходиться недалеко від Дманісі, де в кінці 1990-х і початку 2000-х років вчені знаходили людські черепа віком 1,8 мільйона років. Знахідки в Дманісі були найдавнішим подібним відкриттям у світі за межами Африки. Вони змінили розуміння вченими ранньої еволюції людини і моделей міграції.

За словами експертів, остання знахідка дає ще один доказ того, що гірський район Південного Кавказу, ймовірно, був одним з перших місць, де оселилися ранні люди після міграції з Африки.

“Орозмані разом з Дманісі являє собою центр найдавнішого поширення древніх людей – або ранніх Homo — в світі за межами Африки», – йдеться в повідомленні Національного дослідницького центру археології та передісторії Грузії. 

Науковий керівник розкопок Гіоргі Бідзінашвілі, сказав, що, ймовірно, зуб належав «двоюрідному братові» Зезви і Мзіі — імена, дані людям, чиї скам’янілі черепа були знайдені в Дманісі раніше.

Найдавніші скам’янілості Homo датуються приблизно 2,8 мільйонами років тому. Це частина щелепи, яка була виявлена на території сучасної Ефіопії.

Вчені вважають, що ранні люди, вид мисливців-збирачів під назвою Homo erectus, ймовірно, почали мігрувати з Африки близько двох мільйонів років тому. Стародавні знаряддя праці, вік яких становить близько 2,1 мільйона років, були виявлені в сучасному Китаї, але грузинські стоянки є домом для найдавніших останків ранніх людей, знайдених за межами Африки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments