Земля

Земля перенаселена, але це ненадовго

Земля перенаселена, але це ненадовго. Скоро населення планети почне зменшуватися. Зараз Землю населяють 7,7 мільярда людей. Біологи та соціологи стверджують, що ця цифра до 2050 року досягне 9 мільярдів. Але політолог Даррелл Брікер та журналіст Джон Ібітсон з такими розкладами не згодні.

Ібітсон і Брікер переглянули загальноприйняті моделі прогнозування динаміки людської популяції. На їхню думку, через 30 років населення планети почне неухильно знижуватися — і як тільки це почнеться, процес вже не зупинити. Про це автори пишуть у своїй книзі «Безлюдна планета», яка видана в лютому цього року.

Прогнози ООН засновані на показниках народжуваності, смертності і міграції, кажуть Ібітсон і Брікер в інтерв’ю порталу Wired. Але при цьому залишаються без уваги такі важливі фактори, як рівень освіченості жінок і швидкість урбанізації. Ці два чинники, наприклад, прямо зараз роблять дуже великий вплив на населення африканських країн.

На думку авторів «Безлюдної Землі», вже до 2100 року чисельність людей на Землі може відкотитися до 8 мільярдів (замість прогнозованих раніше 11 мільярдів), оскільки в більшості країн світу перейдуть до моделі невеликої сім’ї з 1-2 дітьми.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button