Земля

У підводних печерах знайдені останки гігантських ведмедів і вовків

У підводних печерах на східному узбережжі півострова Юкатан дослідники виявили сліди стародавньої мегафауни, що жила пліч-о-пліч з нашими предками.

Досліджуючи підводні печери на східному узбережжі півострова Юкатан, вчені виявили сліди різноманітної фауни минулого і навіть повний людський скелет. Серед знахідок — гігантські короткоморді печерні ведмеді Arctotherium wingei. Про них відомо дуже мало, проте учені припускають, що це був найбільший різновид ведмедів з усіх, що коли-небудь ходили по Землі — їх вага досягала півтора тонни. Деякі особливості їх будови дозволяють припустити, що гіганти A. wingei були травоїдними, але раніше довести або спростувати це було важко через відсутність даних, і лише тепер у дослідників з’явився шанс розставити всі крапки над i.

Крім останків ведмедів, у печерах також були знайдені сліди представників вимерлого виду псових Protocyon. Вони мешкали на Землі в часи так званого Великого американського біотичного обміну, коли північний і південний американські континенти ще були з’єднані сухопутним мостом і представники мегафауни, такі як гігантські ведмеді і бобри, вільно мігрували між ними.

Не менший інтерес у дослідників викликали і людські останки. Згідно з попередньою оцінкою, їх вік становить приблизно 12 000 років, що свідчить про прямий контакт наших предків з величезними мешканцями поверхні. Так, у 2007 році у схожій печері було виявлено інше людське тіло, віком 13 000 років. Підводні каверни ще залишаються невивченими і в майбутньому можуть стати відмінним джерелом цінного матеріалу для досліджень.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments