Земля

Земляни бачили два Сонця 70 тисяч років тому

У виданні Science&vie опублікована стаття, яка говорить про те, що наші предки бачили два Сонця 70 тисяч років тому. Але спостерігати за другою зіркою їм доводилося нечасто і недовго. Червоний карлик, який був у системі з Сонцем, був помітний землянам тільки в період вивержень на його поверхні.

549b15d86aa75bc99ed828af5d4337aa

Зірку, яка колись знаходилася поблизу від Сонця відкрили в 2013 році і назвали іменем першовідкривача Ральфа-Дітера Шольца. Зараз за нею постійно спостерігають астрономи. З невідомих причин червоний карлик віддалився від Сонця на 19 світлових років, сьогодні він знаходиться від нашої рідної зірки в 4 рази далі, ніж зірка Проксима-Центавра, яка є найближча до Сонця.

Читайте також: 

Зірка Шольца випромінює світло дуже тьмяно, маса карлика становить 8% від Сонця. Відзначається, що світило продовжує віддалятися від Сонячної системи. За її поведінкою стежать багато великих обсерваторій.

Подвійні зоряні системи – не рідкість у всесвіті. Приблизно половина зірок у Чумацькому шляху знаходяться в системі з партнером. Однак кількість планет, що знаходяться близько однієї зірки, перевищує кількість
тих планет, які обертаються навколо двох світил.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button