Всесвіт

Що є основним джерелом світла у Всесвіті?

Дослідження, опубліковане в журналі The Astrophysical Journal Letters фахівцями Лондонського Університету, розповідає, яким чином прийдешні астрономічні огляди будуть з’ясовувати, що освітлює космос.

foto_cikavosti_01.09.2014-07_resized

Новий метод, запропонований вченими, заснований на техніці, яку вже використовують астрономи. Ця техніка передбачає використання квазарів як сигнальних вогнів. Завдяки інтенсивному світлові квазарів їх легко побачити навіть на дуже великих відстанях. Вчені вважають, що, вивчаючи, як світло квазарів взаємодіє з воднем на шляху до Землі, вони зможуть дізнатися, що є основним джерелом «освітлення» у Всесвіті, навіть якщо цими джерелами і не є самі квазари.

Читайте також: 10 найбільш дивних об’єктів у Всесвіті

У Всесвіті водень знаходиться в двох формах: нейтральній та зарядженій, яка з’являється в результаті бомбардування ультрафіолетовим світлом. Вчені планують створити карту розподілу нейтрального водню. У тому випадку, якщо виявиться, що він розподілений рівномірно, можна буде припустити, що основним джерелом світла є численні галактики. Якщо ж на карті будуть чергуватися ділянки зарядженого і нейтрального водню, тобто розподіл буде менш рівномірним, це буде означати, що основним джерелом світла були рідкісні квазари.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button