Земля

Жаби-самки цінують у своїх партнерах «багатозадачність»

Що жінки хочуть від чоловіків? Щоб ті про них дбали. Щоб забезпечували матеріально. А також їм потрібні партнери, здатні робити багато справ одночасно. І серед жаб справи йдуть приблизно таким же чином. Вчені з університету Міннесоти вивчили сірих квакш: виявилося, що самки бажають самців, чиє квакання показує їх здатність до «багатозадачності».

Самці цього виду (Hyla chrysoscelis) видають вібруючі звуки, які складаються з кількох імпульсів. У середньому на один шлюбний заклик доводиться 20-40 імпульсів, а в хвилину самці видають 5-15 шлюбних закликів. Вчені прослухали близько тисячі записів і з’ясували, що самцям доводиться вибирати між протяжністю і частотою закликів – самкам ж подобаються одночасно довгі і часті заклики!

«Їм начебто доводиться співати і танцювати одночасно», – розповідає Джесіка Уорд (Джесіка Ward), провідний автор дослідження, співробітник лабораторії Марка Бі (Марк Bee) професора відділення екології, еволюції та етології коледжу біологічних наук університету. Дослідження Уорд підтвердило гіпотезу про багатозадачность: самки віддають перевагу «сильним» самцям, здатних одночасно виконувати два або більше складних завдання.

Робота Уорд – частина більш масштабного дослідження Бі, мета якого – зрозуміти, як жаби-самки розрізняють окремі голоси в «хорі» самців. Люди, для порівняння, з віком гірше чують голос знайомої людини в натовпі. Так званий «феномен вечірки» (втрата здатності до сприйняття потрібної мовної інформації в обширному потоці подразників) часто виявляється першим симптомом розвиваючюї глухоти. Розуміння принципів роботи слуху жаб може допомогти в створенні більш досконалих слухових апаратів.

Натхнення: nauka21vek.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button