Здоров'я

Облисіння – провісник розвитку важкої неврологічної недуги

Якщо у чоловіка рано почало випадати волосся, можливо, він знаходиться в групі ризику рідкісного і невиліковного недугу – бічного аміотрофічного склерозу, відомого також як хвороба Шарко. Вчені спеціально опитали більше 50000 чоловіків 46-81 року, попросивши їх пригадати, чи почали вони лисіти у віці 45 років.

Стан оцінювався за ступенем облисіння – “немає ознак облисіння”, “помірне облисіння”, “широке облисіння”. Майже у 44% в 45 років не було ознак втрати волосся, у 42% було помірне облисіння, а у 14% – широке. Через 16 років у 11 осіб з 5500 постраждалих від облисіння діагностували склероз. Недуга вразила 13 осіб з 17500 чоловіків без ознак облисіння.

Коли в розрахунок прийняли всі можливі фактори ризику, виявилося, що широке облисіння майже в три рази підвищувало ризик склерозу, передає Live Science. Помірне облисіння підвищувало ризик на 50%.

Вчені висловлюють таку теорію: зв’язок облисіння і склерозу можна пояснити роботою андрогенних рецепторів – білків, що регулюють тестостерон. А тестостерон важливий для здоров’я волосся. Раніше фахівці встановили, що склероз вражав всі рухові нейрони за винятком тих, де не було рецептора.

Потім, не виключено генетичний вплив. Гени, що відповідають за облисіння і розвиток склерозу, розташовуються так близько один від одного, що, ймовірно, має місце взаємний вплив. У результаті у людини випадає волосся, а потім з’являється слабкість, всихають м’язи, вона втрачає здатність вільно пересуватися і самостійно дихати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button