Земля

Бджоли очищують довкілля, збираючи на крильцях пластик — науковці

У Данії виявили здатність бджіл утримувати крихітні частинки мікропластику на волохатих ніжках і тілі, таким чином вони очищують повітря. Про це повідомляє National Geographic.

бджоли
Image by katja from Pixabay

«Бджоли утримують волосками крихітні частинки, які навмисно збирають або просто зустрічають у своїх щоденних подорожах. Ці волоски стають електростатично зарядженими у польоті, що сприяє прилипанню частинок. Крім пилку, на тіло бджоли потрапляють рослинні залишки, віск і шматочки інших бджіл», — йдеться у повідомленні.

Виявилось, що крім цього до лапок і тіла бджіл прилипає ще один матеріал — пластмаси. Зокрема, 13 різних синтетичних полімерів.

Дослідження медоносних бджіл і мікропластику було проведене в Данії, опубліковане на початку цього року в Science of the Total Environment. Протягом десятиліть науковці використовували бджіл як індикаторів забруднення, відстежуючи важкі метали, пестициди, забруднення повітря та навіть радіоактивні випадіння.

Бджіл заморожували, мили та витирали, щоб видалити частинки. Потім, за допомогою мікроскопа й інфрачервоного світла, частинки сортували за розміром, формою та типом матеріалу. 15 % становив мікропластик.

«Ця робота вперше демонструє можливість використання медоносних бджіл як біоіндикатора для присутності МП (мікропластику) в навколишньому середовищі», — кажуть науковці.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button