Наука

З’явилися нові форми таблеток: вчені пояснили, навіщо вони потрібні і як їх ковтати

Дослідники з інституту Макса Планка придумали, як розробляти таблетки незвичайної форми. Це поліпшить всмоктуваність препаратів.

Зазвичай таблетки виготовляють у формі кіл і або овалів. Це полегшує їх ковтання, але не забезпечує контроль над тим, як вони вивільняють корисне навантаження. Вчені з інституту Макса Планка розробили модель для проектування складних 3D-друкованих форм таблеток. Кожна виділяє препарат певним чином.

Щоб медикаментозне лікування було найбільш ефективним, активні інгредієнти повинні досягати певної концентрації в організмі і залишатися там. Проблема в тому, що використовуючи стандартні форми для таблеток, важко контролювати цей процес.

Для нового дослідження вчені розробили нові комп’ютерні моделі. Вони дозволяють їм проектувати складні форми, які розчиняються в певному порядку, вивільняючи бажану кількість молекули препарату в цей момент часу.

Спочатку дослідники визначають як саме таблетка повинна вивільняти активний інгредієнт для більшої ефективності. Потім вони використовують модель, яка генерує форму з точним профілем випуску. І, нарешті, використовують комерційний 3D-принтер для створення особливої таблетки. Лабораторні експерименти показали, що вони розчиняються у воді так, як передбачала модель, вивільняючи корисне навантаження препарату в бажані терміни.

Ідея полягає в тому, що спочатку розчиняться загострені і більш тонкі ділянки таблеток, а потім більш щільні частини.

Незважаючи на загострену форму таблеток, їх все одно можна проковтнути. Для цього вчені пропонують укласти їх в биоразлагаемую капсулу.

Дослідження опубліковано в журналі ACM Transactions on Graphics.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button