Екологія

Знайдені істоти, які не піддаються кліматичних змін

Канадські вчені виявили істот, які успішно справляються з наслідками глобального потепління.

Скляні губки Vazella pourtalesi, які мешкають у північно-західній частині Атлантичного океану, добре переносять значні коливання солоності води і температури. Це встановили канадські вчені, які змоделювали коливання зазначених параметрів з 1870 по 2015 рік.

Вважалося, що губки, прозвані «російськими шапками» за свою форму, потребують заходів щодо захисту від вимирання. Владі Канади не вдалося у повній мірі виконати всі рекомендації океанологів: обмеження на вилов риби біля східного узбережжя країни охоплювали лише невелику частину популяції губок. Проте дослідники з Інституту океанографії Бедфорда виявили, що ці істоти і самі непогано справляються.

Як показало моделювання, за останні 145 років солоність і температура в північно-західній Атлантиці зазнавали помітних змін. Так, наприклад, коливання температури між десятиріччями досягали 8 градусів. Але популяція Vazella pourtalesi при цьому залишалася стабільною. Вчені сподіваються, що хоча б цей вид морських мешканців зможе безболісно пережити глобальне потепління.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button