Наука

Знайдені мікроби, які харчуються електрикою

Мікроорганізми роду Rhodopseudomonas palustris здатні харчуватися на електропровідних субстратах — наприклад, іржі або оксиди металів.

Арпіта Бозі і Майкл Гузман з Вашингтонського університету впевнені, що виявили бактерії, які «їдять електрику». Біофізичний процес, який лежить в основі цього явища, назвали позаклітинним поглинанням електронів.

«Ми вперше показали, що подібне «поїдання електрики» безпосередньо пов’язане з фіксацією вуглекислого газу і біохімічним синтезом органічних сполук», — говорить Бозі.

Вчені відзначають, що Rhodopseudomonas palustris зустрічаються повсюдно. Наприклад, штамів бактерій, який вивчали Бозі і Гузман, був виділений з поручнів старого металевого мосту в штаті Массачусетс. «Роботу» цих бактерій дослідники порівнюють з акумулятором, який може багаторазово заряджатися і розряджатися.

«Клітина накопичує електрику, створюючи окислювально-відновний потенціал, і розряджається в процесі утилізації вуглекислого газу. Енергію для всього цього бактерії беруть із сонячного світло», — розповідає Бозі.

Нове дослідження дозволить заповнити прогалини у розумінні функціонування фотоавтотрофних клітин, і відкриє нові можливості у біоенергетиці.

«Ми сподіваємося, що здатність [бактерій Rhodopseudomonas palustris] використовувати лише електрику і сонячне світло для утилізації вуглекислого газу допоможе вирішити енергетичну кризу, що виникла», — говорять вчені.

Кнопка «Наверх»
Закрыть