Технології

Об’єкт по забору вуглецю з атмосфери отримав фінансування

Представники канадського стартапу заявили, що забезпечили фінансування для будівництва об’єкта, який буде щорічно витягати з атмосфери стільки ж вуглекислого газу, що і 40 мільйонів дерев. Серед його учасників — засновник Microsoft Білл Гейтс і великі енергетичні компанії.

Канадське підприємство Carbon Engineering, яке розробило спосіб витягування вуглецю з атмосфери, оголосило про покриття витрат, завершивши свій етап фінансування на 68 мільйонів доларів, що стало найбільшою приватною інвестицією в будь-яку компанію за прямим захоплення повітря (direct air capture) на сьогодні. У число інвесторів компанії серед інших входять співзасновник Microsoft Білл Гейтс, компанія Chevron Technology Ventures і Мюррей Едвардс, виконавчий голова Canadian Natural Resources Limited.

«Цей раунд фінансування — найбільший у своєму роді для компанії прямого захоплення повітря — демонструє зростаюче визнання як переваг, так і комерційної готовності нашої технології. По мірі того як світ шукає шляхи для розв’язання проблем, пов’язаних зі змінами клімату, зберігши при цьому економіку, що використовує енергію, якої вони потребують, наша технологія може стати ключовою», — заявив генеральний директор Carbon Engineering Стів Олдхем (Steve Oldham).

За інформацією веб-сайту проекту, майбутній об’єкт Carbon Engineering площею в 30 акрів зможе зберігати отриманий вуглець під землею або використовувати його для синтезу палива, яке можна застосувати при створенні палива для звичайних транспортних засобів. В інтерв’ю газеті Calgary Herald Олдхем заявив про можливість того, що деякі інвестори, у тому числі нафтові компанії Chevron і Occidetntal Petroleum Corp., можуть бути зацікавлені в застосуванні цієї технології для компенсації власних викидів вуглецю.

«Інвестиції, які заслуговують довіри партнерів, демонструють, що це технологія, яка працює, перевірена, масштабована, доступна і має економічний сенс»,
— говорить Олдем, додавши, що зібрані кошти допоможуть компанії модернізувати свій випробувальний завод, підвищити чисельність персоналу приблизно до 80 осіб (на початку 2019 року там працювало 50 осіб) і розширити плани по комерційному розгортанню промислових підприємств.

За його словами, компанія знаходиться на стадії розробки декількох комерційних заводів, які будуть побудовані в кінці цього року. Їх розташування Carbon Engineering оголосить трохи пізніше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button