Наука

Знайдений механізм, що визначає природне вікове зниження пам’яті

Дослідники визначили білковий механізм, який впливає на зниження когнітивних функцій з віком.

Дослідники з Університету Колорадо виявили «ключовий механізм», що впливає на вікові зміни в когнітивних функціях. Вони вважають, що погіршення пам’яті, обмеження уваги і інші зміни пов’язані з порушенням регуляції одного з білків мозку. Його можна використовувати в якості цілі для терапії.

Дослідники використовували генетично модифікованих мишей, яким змінили один з білків мозку (CaMKII). Зміна відключила сприйнятливість білка до S-нітрозілірування (приєднання групи оксиду азоту — -NO) — одному з механізмів, що регулюють активність білків.

Аналіз показав, що у таких генетично модифікованих молодих мишей спостерігалися зміни когнітивних функцій мозку, характерних для природного старіння: зниження синаптичної пластичності і пам’яті. Дослідники вважають, що в процесі старіння в організмі і у мишей, і у людей знижується кількість оксиду азоту в організмі. Це знижує нітрозілірування білка і, як наслідок, впливає на пам’ять і здатність до навчання.

Поточне дослідження показує, що зниження цієї модифікації CaMKII досить, щоб викликати порушення синаптичної пластичності і пам’яті, які подібні до старінням, – говорить Уллі Байєр, співавтор дослідження

Дослідники працюють над створенням цільової терапії, яка буде впливати на роботу білка CaMKII. Це дозволить уповільнити зміни, пов’язані з природним старінням. Метод буде працювати тільки при природному зниженні когнітивних функцій, але не при хворобі Альцгеймера і деменції, розвиток яких пов’язано з іншими факторами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button