Земля

Знайдений спосіб поліпшити передбачення цунамі

Дослідники показали, що датчики атмосферного тиску можуть поліпшити визначення магнітуди сильних землетрусів.

Image by WikiImages from Pixabay

Дослідники з Університету Аляски показали, що датчики атмосферного тиску можуть фіксувати інфразвуки, пов’язані з сильними землетрусами. На основі зібраних даних можна з високою точністю оцінювати магнітуду землетрусів, потужність яких перевищує верхню межу сейсмографів.

Для швидкої оцінки ризику виникнення цунамі після землетрусу дослідники використовують дані про його силі (магнітуду) і локалізації. Традиційно для цього використовуються сейсмографи, але у таких пристроїв є верхня межа і потужні землетрусу можуть його перевершити.

Якщо ви включите свою стереосистему занадто голосно, ви отримаєте жахливий звук. Це означає, що ви перевищили динамічний діапазон динаміка. Те ж саме може статися з сейсмографом, – говорить Кен Макферсон, співавтор дослідження

В якості альтернативного джерела інформації дослідники пропонують використовувати інфразвукові датчики. Вони реєструють зміни атмосферного тиску, викликані інфразвуковими хвилями, частота яких нижче, ніж може чути людина. Такий датчик реєструє весь діапазон коливань грунту при землетрусі, виявляючи зміни атмосферного тиску, викликані його рухом.

Для демонстрації методу дослідники використовували дані про землетрус в Анкориджі 30 листопада 2018 року магнітудою 7,1. Вони порівняли дані, отримані сейсмографом і інфразвуковим датчиком, розташованими в декількох десятках км від епіцентру. Сейсмограф через потужність землетрусу відмовив і перестав записувати дані, а датчик тиску зафіксував всі коливання.

Дослідники відзначають, що подібні датчики вже використовуються для різних цілей, в тому числі виявлення вибухів в шахтах, активності вулканів, сходу зсувів або падіння метеоритів. Тому для підвищення точності оцінки землетрусів досить підключити існуючі датчики до моніторингової мережі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button