Земля

Складено рейтинг готовності країн протистояти небезпечним хворобам

Епідемія Еболи в 2014 році продемонструвала, як легко смертельно небезпечні захворювання долають державні кордони і розповсюджуватися на тисячі кілометрів. Але як оцінити готовність країн зупинити чергову епідемію?

Новий ресурс покликаний допомогти впоратися з цим завданням. На порталі PreventEpidemics.org представлена інформація про те, наскільки ефективно країни готові боротися з епідемією. У відвідувачів сайту також є можливість вплинути на ступінь готовності своєї країни.

Голова організації Resolve to Save Lives доктор Томі Фріден повідомляє, що сайт вказує на слабкі місця у противірусному захисті країн і пропонує способи їх зміцненню. Раніше Фріден керував Центрами з контролю та профілактики захворювань.

Сайт за 100-бальною шкалою оцінює здатність країни виявити, зупинити і запобігти епідемії. Рейтинг складено на основі експертизи Всесвітньої організації охорони здоров’я. На предмет готовності до епідемії країну досліджують місцеві експерти, потім – міжнародні фахівці, і лише після цього на сайті виставляється оцінка.

Рейтинг до 80 балів і вище свідчить про те, що країна «добре підготовлена» до запобігання епідемій. За даними Washington Post, на сьогодні цю оцінку отримали лише 9 країн світу: Америка, Австралія, Бельгія, Фінляндія, Вірменія, Оман, Південна Корея, Словенія, Угорщина та ОАЕ. Передбачається, що в цих країнах епідемію зможуть швидко виявити і зупинити.

Рейтинг нижче 80 балів означає, що держава «не готова» запобігти епідемії або їй належить виконати велику роботу в цьому напрямку. У таких країн, приміром, немає системи для відстеження захворювань, або не ведеться облік нестандартних випадків. У низькорейтингових країнах спалах епідемії забере багато життя, і хвороба пошириться на інші держави.

Составлен рейтинг готовности стран противостоять опасным эпидемиям

Ступінь готовності країн протистояти епідемій небезпечних хвороб (зеленим — добре підготовлені країни; помаранчевим – належить ще багато зробити; червоним — не готові; сірим — в стадії розвитку; темно-сірим — немає даних)

Деякі країни чекають виставлення оцінки, а інші відмовилися брати участь в дослідженні.

Відвідувачі сайту можуть підвищити готовність країни до епідемії, проголосувавши за участь у рейтингу або надаючи необхідну інформацію для оцінки.

Команда сайту повідомляє: «Хвороба може поширитися по всьому світу всього за 36 годин. Країна, яка не в змозі виявити, зупинити і запобігти вірус, ризикує завдати шкоди своїм громадянам, сусідів і всьому світовому співтовариству».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button