Всесвіт

Знайдено спосіб шукати найбільш невловимі чорні діри у Всесвіті

У астрономів є план використання брижі в просторі-часі для пошуку невловимих чорних дір середньої маси навколо центру Чумацького Шляху.

Найневловиміші чорні діри (ЧД) у Всесвіті — не великі і не маленькі, а середнього розміру. Це чорні діри проміжної маси (англ. intermediate-mass black holes, IMBH), найбільш невловимі чорні діри у Всесвіті. Група астрономів запропонувала новий метод для їх пошуку — використовувати брижі в просторі-часі. А саме ту, яка викликана рухом ЧД через центр Чумацького Шляху.

Автори нового дослідження сподіваються використовувати місію LISA (англ. Laser Interferometer Space Antenna, космічну антену лазерного інтерферометра). Європейське космічне агентство планує запустити цей детектор гравітаційних хвиль в 2037 році. Обсерваторія буде виявляти малопомітні гравітаційні хвилі — брижі в просторі-часі, вперше передбачена Ейнштейном.

Подібні наземні обсерваторії, такі як лазерно-інтерферометрична гравітаційно-хвильова обсерваторія (LIGO) і Virgo, вже досягли величезних успіхів у виявленні злиттів чорних дір зоряної маси, але ці інструменти не чутливі до частот, необхідні для виявлення сигналів від чогось більшого.

LISA буде складатися з трьох супутників, що обертаються навколо Сонця, які будуть постійно відслідковувати відстані між ними. При проходженні гравітаційної хвилі супутники виявлять контрольну сигнатуру.

Для пошуку IMBH астрономам доводиться сподіватися на удачу. Якщо IMBH в галактичному центрі захопить блукаючий щільний залишок (наприклад, меншу чорну діру, нейтронну зірку або білого карлика), в процесі з’являться гравітаційні хвилі, які LISA потенційно виявить.

Найден способ искать самые неуловимые черные дыры во Вселенной

Вважається, що яскрава галактика 6dFGS gJ215022.2-055059 містить чорну діру проміжної маси. Зображення надано: NASA / CXC / UNH / D. Lin et al.

Запропонований метод далекий від досконалості: LISA зможе виявляти ЧД тільки в тому випадку, якщо вони мають діапазон мас від 1 000 до 100 000 сонячних мас.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button