Всесвіт

Марсохід сфотографував стародавні “хвилі”, вирізані на схилах гір Червоної планети (фото)

Горбиста текстура скель – найяскравіше свідчення існування стародавнього марсіанського озера.

Марсохід NASA Curiosity сфотографував скелі з крихітними брижами стародавнього озера. Вони ж створюють хвилі на Землі. Поки це найбільш явний доказ того, що колись вода існувала на Червоній планеті.

Сліди брижі виявили на схилах гори Шарп. Незважаючи на те, що “Кьюріосіті” об’їздив безліч кам’яних відкладень в древніх озерах, вчені ще не спостерігали таких яскравих відмітин на скелях.

“Це найкращі докази води та хвиль, які ми бачили за всю місію”, — пояснює Ешвін Васавада, науковець проекту Curiosity з Лабораторії реактивного руху НАСА в Південній Каліфорнії. – Марсохід подолав тисячі метрів озерних відкладень і ми ніколи не бачили подібних доказів. Тепер їх знайшли в місці, яке повинно бути сухим».

Фрагмент панорами, зробленої марсоходом Curiosity на горі Шарп. Зображення надано NASA / JPL-Caltech / MSS

З минулої осені марсохід досліджує область, яку вчені називають сульфатовмісткою породою. Вчені вважають, що цей багатий сіллю регіон утворився, коли древнє озеро майже висохло. Брижі з’явилися на дні неглибокого озера, коли вітри створювали хвилі на його поверхні озера, змінюючи структуру осаду.

Сліди брижі знаходяться приблизно в 0,8 км від гори Шарп. Згідно із заявою NASA, гора висотою 5 км колись була всіяна озерами та струмками. Тому вчені шукають там ознаки давнього марсіанського життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button