Наука

Знайдений спосіб зниження ваги і цукру в крові

Нове лікування пептидами знижує рівень цукру в крові, направляючи глюкозу до м’язової тканини. Там її можна використовувати в якості «палива».

Згідно з новим дослідженням, представленому на весняному зборах Американського хімічного товариства (ACS) 29 березня, новий клас з’єднань забезпечить переваги операції обхідного шлункового анастомозу без хірургічного втручання. За словами дослідників, їх метод не тільки сприяє схудненню, але і знижує рівень цукру в крові, а також тягу до рецептурних знеболюючих.

Пацієнтам з ожирінням допомагає баріатрична хірургія, що включає шунтування шлунка і супутні методи лікування. Вона сприяє довгостроковій втраті ваги. Але у неї є безліч протипоказань і коштує вона недешево. Крім того, вона небезпечна, як і будь-який хірургічне втручання.

Тепер лікарі Роберт Дойл і Хіт Шмідт — головні автори дослідження — запропонували в якості альтернативи новий метод лікування. Вони створили клас речовин, які змінюють виділення в кишечнику певних гормонів — глюкагоноподібного пептида-1 (GLP-1) і пептида YY (PYY). Вони сигналізують про ситість, пригнічують почуття голоду і стабілізують рівень цукру в крові після баріатричної операції.

Вчені розробили пептид GEP44, який стимулює два рецептори PYY і рецептор GLP-1. Експеримент на щурах показав, що тварини споживали на 80% менше їжі, ніж зазвичай. Крім того, ссавці втратили в середньому 12% маси тіла в ході 16-денного дослідження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button