Наука

Знайдений спосіб знизити цукор в крові без уколів інсуліну

Нове клінічне дослідження показало, Що нескладна процедура може уповільнити або запобігти прогресування діабету II типу.

діабет
Photo by Towfiqu barbhuiya on Unsplash

Проста амбулаторна операція на ранніх стадіях діагностики відстрочить потребу в ін’єкціях інсуліну при діабеті II типу. Зараз дослідники проводять клінічні випробування II фази.

Інсулін є життєво важливим гормоном, який допомагає переробляти глюкозу в кровотоці для виробництва енергії. У пацієнтів з діабетом II типу організм втрачає здатність ефективно використовувати його. Якщо захворювання не лікувати, тривале підвищення рівня цукру в крові призведе до серйозних ускладнень зі здоров’ям.

На ранніх стадіях захворювання пацієнтам допомагає зміна способу життя, дієта або прийому пероральних препаратів. Але, в кінцевому підсумку, захворювання часто прогресує до стадії, коли необхідні регулярні ін’єкції інсуліну. Однак вчені придумали як запобігти або уповільнити перехід до уколів гормону.

Суть процедури — скорегувати роботу дванадцятипалої кишки, перший відділ тонкої кишки відразу за шлунком. Цей орган відіграє ключову роль в травленні, включаючи регулювання рівня інсуліну і глюкози в крові. У пацієнтів з діабетом II типу клітини, що вистилають дванадцятипалу кишку, пошкоджуються. В рамках клінічних досліджень вчені перевіряють гіпотезу про те, що видалення цих клітин допомагає відновитися здоровим, покращуючи регуляцію рівня глюкози в крові.

Пацієнтам в клінічних випробуваннях проводитимуть ендоскопію, щоб ввести пристрій в дванадцятипалу кишку, яке видаляє ці дисфункціональні клітини за допомогою серії електричних імпульсів. Сама процедура мінімально інвазивна — займає близько години, проводиться під загальним наркозом, в той же день пацієнта виписують.

Перші результати обнадіюють. У пацієнтів, які перенесли цю процедуру в останні місяці, вже спостерігається зниження рівня глюкози в крові. Якщо успіх продовжиться, з’явиться нове лікування діабету протягом декількох років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button