Наука

Розроблено електронне “намисто”, яке допоможе кинути палити

Дослідники представили тепловізор у формі підвіски, який відстежує теплові сигнатури запалених сигарет в режимі реального часу.

Image by Ryan McGuire from Pixabay

Дослідники з Північно-Західного університету розробили розумний пристрій SmokeMon, що нагадує підвіску з лазуриту, який контролює куріння користувачем. Воно збирає теплові сигнатури від термодатчиків і призначене для запобігання рецидивам куріння.

Для дослідження готовності людей використовувати нові пристрої вчені набрали дев’ятнадцять учасників. Вони взяли участь у 115 сеансах куріння, в ході яких вчені вивчали їх куріння в контрольованих і вільних експериментах. Поки курці носили пристрій, вчені навчили нейромережу виявляти події куріння і формувати топографію. Поміж іншого пристрій визначає і відстежує кількість, тривалість і обсяг затяжок, інтервал між ними і тривалість куріння.

“Це виходить далеко за межі простої оцінки того, скільки сигарет людина викурює в день. Ми можемо визначити, коли запалюється сигарета, коли людина підносить її до рота і робить затяжку, скільки вона вдихає, скільки часу між затяжками і як довго вона тримає сигарету в роті”, – говорить Набіл Альшурафа, доцент кафедри профілактичної медицини в медичній школі Фейнберга Північно-Західного університету та співавтор дослідження

SmokeMon на манекені. Зображення: Habits Lab, Northwestern University

Аналіз топографії куріння дозволяє вченим вимірювати і оцінювати шкідливий вплив чадного газу на курців і більш глибоко розуміти взаємозв’язок між хімічним впливом і захворюваннями, пов’язаними з тютюном.  Крім того, вчені вважають, що новий пристрій допоможе людям кинути палити: він покаже, які ознаки пов’язані з рецидивом після відмови від куріння.

Дослідники планують встановити, які фактори викликають повернення до постійного куріння. Це може бути п’ять затяжок або п’ять повних сигарет, поки це не відомо, відзначають автори роботи. Вони планують зібрати потрібну інформацію, щоб розуміти, коли слід втручатися. Наприклад, у разі виявлення моделі поведінки, пов’язаної з ризиком рецидиву, користувач може отримати дзвінок від консультанта зі здорового способу життя, текстове повідомлення або відеозапис.

“Для багатьох людей, які намагаються кинути палити, зрив — це одна-дві сигарети або навіть одна затяжка. Але зрив – це не те саме, що рецидив (регулярне повернення до куріння). Людина може вчитися на помилках, усвідомлюючи, що він зазнав не повну, а тільки тимчасову невдачу”, – заключає Набіль Альшурафа


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button