Всесвіт

Знайдена галактика, яка з’явилася на зорі народження Всесвіту (фото)

Вчені підтвердили вік галактики GHZ2 / GLASS-z12, проаналізувавши її спектр за допомогою телескопів ALMA.

Вчені з Нагойського університету і Національної астрономічної обсерваторії Японії провели нове дослідження і виміряли космічний вік дуже далекої галактики. Для цього астрономи використовували масив радіотелескопів ALMA для виявлення та датування радіосигналу, що надходить від нього. Відкриття підтверджує існування галактик у дуже ранньому Всесвіті.

Йдеться про галактику GHZ2/GLASS-z12, спочатку її знайшли в даних огляду GLASS телескопа «Джеймс Вебб». Зображення зробили з декількох фотографій, зроблених з використанням різних широкосмугових колірних фільтрів. Для далеких галактик світлу потрібно так багато часу, щоб досягти Землі, що розширення Всесвіту змістило його колір у бік червоного кінця спектра видимого світла. Вивчення цього червоного зміщення допомогло вченим визначити GHZ2 / GLASS-z12 як «найбільш переконливого кандидата» на роль найвіддаленішої галактики, що спостерігається, пишуть автори дослідження.

В рамках дослідження вчені вивчали спектральні лінії GHZ2 / GLASS-z12. Вони присутні в спектрі світла галактики і використовуються для ідентифікації елементів у них. Сорок радіотелескопів масиву ALMA в Чилі направили на GHZ2 / GLASS-z12, щоб знайти емісійну лінію, пов’язану з киснем. Це поширений елемент у далеких галактиках.

Зображення галактики GHZ2 / GLASS-z12 з відповідним спектром ALMA. Автори і права: NASA / ESA / CSA / T. Treu, UCLA / NAOJ / T. Bakx, Nagoya U.

Масив радіотелескопів ALMA точно визначив космічний вік GHZ2 / GLASS-z12, ідентифікованої «Веббом». Виявилося, вона з’явилася всього через 367 млн років після Великого вибуху, на зорі народження Всесвіту.

Нагадаємо, за сучасними уявленнями і згідно з моделлю CDM, вік Всесвіту становить 13,799 ± 0,021 млрд років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button