Всесвіт

Астрономи виявили невловимі планети-гіганти

Астрономи вважають, що планети, подібні Юпітерові, захищають нас від космічних об’єктів, які в іншому випадку врізалися б у Землю. Тепер вони стали ближче до вивчення того, чи діють планети-гіганти як вартою систем в інших частинах галактики.

Астрономи вважають, що планети, подібні Юпітерові, захищають нас від космічних об’єктів, які в іншому випадку врізалися б у Землю. Тепер вони стали ближче до вивчення того, чи діють планети-гіганти як вартові системи в інших частинах галактики.

Команда під керівництвом Каліфорнійського університету в Ріверсайді виявила дві планети розміром з Юпітер на відстані близько 150 світлових років від Землі, які можуть показати, чи можливе життя на невеликих планетах в інших сонячних системах.

«Ми вважаємо, що такі планети, як Юпітер, справили великий вплив на розвиток життя на Землі. Без них людей не існувало», – сказав Стівен Кейн, провідний автор дослідження. «Розуміння того, у скількох інших зірок є такі планети, як Юпітер, може бути дуже важливо для вивчення придатності до життя планет в цих системах».

Астрономи вважають, що такі планети здатні діяти як «рогатки», прибираючи метеори, комети і астероїди з їх траєкторій на шляху до зіткнення з невеликими кам’янистими планетами.

Багато великих планет були знайдені поруч з їх зірками. Вони не так корисні для вивчення архітектури нашої Сонячної системи, де гігантські планети, Сатурн, Уран і Нептун, перебувають далі від Сонця. Великі планети далеко від своїх зірок досі було важко знайти.

Один з популярних методів пошуку екзопланет включає спостереження за зірками на предмет “коливання”, при якому зірка рухається до Землі і віддаляється від неї. Воно викликане гравітаційним тяжінням, яке чинить на нього сусідня планета. Коли світло зірки “коливається”, це підказка, що поблизу може бути екзопланета.

Коли планета перебуває далеко від своєї зірки, гравітаційне тяжіння слабкіше, що робить коливання меншим і його важче виявити. За словами Кейна, інша проблема з використанням методу радіальних швидкостей (метод Доплера) полягає в тому, що це займає багато часу. Земля обертається навколо Сонця за рік. Юпітер за 12, Сатурн – 30, а Нептуну потрібно 164 року.

Великим екзопланетам також потрібно багато років, щоб зробити коло навколо своїх зірок, що означає, що спостереження за повною орбітою може тривати всю кар’єру астронома. Щоб прискорити процес, Кейн і його команда об’єднали метод радіальних швидкостей з прямим спостереженням. Тобто, якщо команда вважає, що планета може викликати коливання, вони можуть підтвердити це візуально.

Астрономы обнаружили неуловимые планеты-гиганты

Отримання прямого зображення планети з відстані в квадрильйон миль далеко не просте завдання. Для цього потрібно максимально можливий телескоп завдовжки не менше 32 футів, володіє високою чутливістю. Навіть на такій відстані світло зірок може пере експонувати зображення, затуляючи планети-мішені.

Команда подолала цю проблему, навчившись розпізнавати й усувати засвченість зі своїх зображень, створену зоряним світлом. Видалення зоряного світла дозволило команді Кейна побачити, що залишилося.

У цьому проекті команда застосувала комбінацію методу Доплера і прямого спостереження до 20 зіркам. На додаток до двох планет подібним Юпітеру, які раніше не були виявлені, команда виявила третю, яка раніше спостерігалася, зірку з гігантською планетою.

Команда продовжить стежити за 10 зірками. Крім того, Кейн планує новий проект, щоб виміряти, скільки часу буде потрібно цим екзопланетам, щоб завершити обертання навколо їх зірок, що в даний час не може бути виміряна.

«Це відкриття – важлива частиною головоломки, тому що воно допомагає нам зрозуміти фактори, які роблять планету придатною для життя, і наскільки це звичайне явище», – сказав Кейн.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button