Всесвіт

Знайдена “неможлива” планета. Вона кидає виклик сучасній науці

Результати дослідження, опубліковані в The Astronomical Journal, кидають виклик давнім уявленням про формування планет.

Команда астрономів на чолі з Шабхамом Канодією з Університету Карнегі виявила незвичайну планетарну систему. У ній велика газова планета-гігант обертається навколо маленького червоного карлика TOI-5205.

Нещодавно виявлений об’єкт TOI 5205b вперше ідентифікували як потенційного кандидата в екзопланети за допомогою супутника НАСА для дослідження транзитних екзопланет (TESS). Тепер астрономи підтвердили її планетарну природу і охарактеризували об’єкт за допомогою різних наземних інструментів і знайшла щось дивовижне.

Уявлення художника про планету, що обертається навколо маленького червоного карлика TOI-5205. Кредит: Кетрін Кейн, інститут науки Карнегі

Зірка-господар TOI-5205 приблизно в чотири рази більша за Юпітер. Однак їй якось вдалося сформувати планету розміром з наш газовий гігант. “Це досить дивно”, – пишуть вчені і називають її “неможливою”.

Раніше вчені знаходили кілька газових гігантів, що обертаються навколо більш карликових зірок М-класу. Але дотепер астрономи не виявляли системи, в який величезна планета оберталася навколо наскільки маленької зірки.

“Наш Юпітер, що обертається навколо Сонця, можна порівняти з горошиною, що обертається навколо грейпфрута. В системі TOI-5205, планета розміром з горошину обертається навколо лимона”, – говорить Шабхам Канодія, автор дослідження

Порівняння пари TOI 5205 та TOI 5205b, Сонця та TOI 5205b. Кредит: Кетрін Кейн, інститут науки Карнегі.

Крім того, коли TOI 5205b з масою Юпітера проходить перед зіркою-господарем, то блокує близько 7% свого світла — це один з найбільших відомих транзитів екзопланет.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button