Всесвіт

Ультіма Туле має набагато більш плоску форму ніж передбачалося раніше

Команда групи супроводу місії «Нові горизонти» опублікувала вкрай вражаючу анімацію. Вона складена з зображень, зроблених 1 січня 2019 року. На них можна побачити койпероїд Ультіма Туле (2014 MU69) — найбільш далекий об’єкт Сонячної системи, досліджений з близької відстані земним посланцем.

Анімація складається з 14 знімків, отриманих «Новими горизонтами» через 10 хвилин після максимального зближення з «Ультіма Туле». Всі зображення були зроблені з великою витримкою. Тому, на них видно фонові зірки. Центральний кадр анімації був отриманий, коли станція знаходилася на відстані 8862 км від поверхні койпероїда.

Перші детальні знімки Ультіма Туле, зроблені «Новими горизонтами» під час наближення до койпероїду, показували, що він складається з двох сферичних частин і чимось нагадує сніговика. Але часом перше враження може бути оманливим. Нова анімація складається зі знімків, зроблених з іншого ракурсу. І хоч у момент зйомки велика частина койпероїда не освітлені Сонцем, його силует можна розрізнити завдяки покриттю фонових зірок. Поєднавши зроблені після прольоту зображення з результатами попередніх спостережень, астрономи отримали можливість більш точно оцінити форму койпероїда.

Ультима Туле имеет намного более плоскую форму чем предполагалось

Ультима Туле имеет намного более плоскую форму чем предполагалось

Виявилося, що насправді обидві частини «Ультима» Туле не мають сферичної форми. Більший компонент (Ультима) скоріше схожий на гігантський млинець. Що стосується меншого компонента (Тулі), то дослідники образно порівняли його з «погнутим волоським горіхом».

Ультима Туле имеет намного более плоскую форму чем предполагалось

Передбачувана форма Ультіма Туле. Вгорі — стара модель. Внизу — більш досконала модель, заснована на нових даних.

За словами фахівців місії, раніше вони ніколи не зустрічали схожих тіл Сонячної системи. Ультіма Туле виявився набагато більш плоским об’єктом, ніж передбачалося. Вже зараз можна з упевненістю сказати про те, що результати прольоту койпероїда вплинуть на прийняті моделі формування планетезімалей в молодій Сонячній системі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button