Земля

Знайдено останки гігантського морського монстра: він жив 200 млн років тому

За словами вчених, нещодавно виявлений іхтіозавр, який жив 200 млн років тому в тріасовому морі, є найбільшим з тих, що коли-небудь існували. Результати дослідження опубліковані в журналі PLOS One.

Він належить до групи іхтіозаврів, які були одними з домінуючих морських хижаків у мезозойську епоху (від 25,9 до 66 млн років тому). Нещодавно описаний вид жив наприкінці тріасового періоду (від 251,9 до 201,4 млн років тому).

Іхтіозаври вже досягли величезних розмірів до ранньої частини мезозою, але тільки наприкінці тріасу з’явилися найбільші види.

Нещодавно виявлений вид іхтіозаврів знайшли в період з 2020 по 2022 рік у Blue Anchor, Сомерсет, Велика Британія. Перший шматок скам’янілості помітили на скелі на пляжі.

Останки рептилії складаються з 12 фрагментів сурангулярної кістки, що знаходиться у верхній частині нижньої щелепи. За оцінками дослідників, довжина кістки становила 2 м, а довжина живої тварини становила 25 м.

Дослідники назвали морського монстра Ichthyotitan severnensis. Вчені вважають, що це не тільки новий вид, а й абсолютно новий рід іхтіозаврів. Уже відомо понад 100 видів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button