Земля

Токсичні водорості отруюють узбережжі США

Згідно з висновками американських вчених, зростання температури води в Тихому океані по мірі зміни клімату буде сприяти поширенню токсичних водоростей, які представляють серйозну загрозу для морських тварин і людини. В результаті водний простір біля західного узбережжя США може перетворитися на мертву зону.

2c2a54e628f1d6cc7f6357a63b7a32e2
Райан Маккейб з університету Вашингтона в Сіетлі разом з колегами вирішив з’ясувати, чому так бурхливо цвіла вода в цьому районі під час весни і зими 2015 року. Раніше подібні інциденти траплялися, але таких масштабів досягли вперше. До того ж водорості Pseudo-nitzschia australis при цвітінні виділяють нейротоксин DA, або «кислоту зомбі», яка викликає спазми, провали в пам’яті, галюцинації і навіть смерть. В організм ссавців, птахів і людей ця кислота може потрапити через їжу у вигляді риб і молюсків, в чиїх тканинах накопичуються її молекули.

Вчені проаналізували місця і особливості розмноження цих водоростей в минулому, щоб виділити фактори, які сприяють їх активному росту, і пояснити причини торішнього спалаху. У підсумку Маккейб і його команда прийшли до висновку, що бурхливе цвітіння безпосередньо пов’язане з аномально високою температурою води у літній та зимовий періоди.


Всього було зазначено три чинники: глобальне потепління, кліматичний феномен Ель-Ніньо і забруднення океану сільськогосподарськими хімікатами і добривами. Але найбільше на ріст водоростей впливали два перших чинника. Розігріті океанські води володіли всіма умовами для їх поширення.

Температура приповерхневого шару води в останні роки перевищувала норму на 2,5 °C і в перспективі, як прогнозують експерти, буде неухильно зростати разом зі середньою глобальною температурою повітря. Отже, квітучі плями в Тихому океані будуть ставати все ширшими, виділяючи все більше небезпечних токсинів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button