Технології

Знайдено спосіб зберігати велику кількість водню в порошку

Воднева енергетика і транспорт поки залишаються нездійсненною мрією головним чином через недостатню безпеку в зберіганні цього вибухонебезпечного газу. Але, здається, зараз у нас є розв’язання проблеми.

Дослідники нанотехнологій з Інституту передових матеріалів університету Дікіна стверджують, що знайшли надефективний спосіб механохімічного уловлювання та утримання газів у порошках з величезним потенціалом у промисловості та енергетиці.

Механохімія – це відносно недавно введений термін, що належить до хімічних реакцій, які викликаються механічними силами, а не теплом, світлом або різницею електричного потенціалу. У цьому випадку механічна сила забезпечується подрібненням у кульовому млині – процесом подрібнення з низьким енергоспоживанням, при якому циліндр, що містить сталеві кульки, обертається, а кульки постійно падають у нижню точку, розмелюючи речовину, яка там знаходиться.

Учені продемонстрували, що подрібнення певних кількостей певних порошків з точним рівнем тиску певних газів може викликати механохімічну реакцію, яка як би «заштовхує» газ в порошок і зберігає його там, даючи вам, по суті, твердотільний накопичувач, який може безпечно утримувати гази при кімнатній температурі до тих пір, поки не знадобиться їх визволити. Гази можуть виділятися за потреби шляхом нагрівання порошку до певної температури.

Розроблений дослідниками метод дозволяє зберігати водень в процентному співвідношенні по масі близько 6,5%. Тобто, в кожному грамі матеріалу буде зберігатися близько 0,065 грама водню. Це вже вище цільового показника в 5%, встановленого Міністерством енергетики США. З точки зору обсягу, на кожен грам порошку припадатиме приблизно 50 літрів водню, і це не межа.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button