Земля

Знайдена комаха, здатна виживати при температурі -50?

Дослідження, проведене вченими Університету Су-Сент-Марі (Канада) вказує, що інвазивні види можуть витримувати холодну погоду, що перевищує навіть найсуворіші температурні показники в Канаді.

Image by zanna-76 from Pixabay

Нове дослідження показує, що смарагдовий попелястий буравчик може витримувати низькі температури до -50 ° C. Це стало зрозуміло після того, як вчені вивчили сліди жука, знайденого в Вінніпезі в 2016 році.

«Ми були здивовані, що комахи дійсно були там, тому що, згідно з нашими дослідженнями, вони не повинні були вижити», — розповіла Аманда Роу, вчений з центру лісового господарства Великих озер.

«Ми бачили цю пристосованість у місцевих видів, але ніколи раніше не бачили такої пристосовності у інвазивних видів. Це дійсно важливо, тому що більша частина нашої оцінки ризику для наших лісів заснована на цих межах», — додала вчений.

Комаха вже завдала значної шкоди південному Онтаріо і деяким іншим регіонам місцях на півночі, де температура рідко опускається до — 40 ° C — -50 ° C. Тепер вчені побоюються, що смарагдовий попелястий буравчик може надати свій згубний вплив і на західну Канаду.

“Звичайно, ми думали, що західна Канада була одним з тих місць, які, на нашу думку, були вільні від такого ризику. Нам належить виконати велику роботу, щоб спробувати зрозуміти і щось зробити з цими ризиками, щоб спробувати врятувати ці дерева», – зазначив дослідник Кріс МакКуоррі.

У таких місцях, як Вінніпег, Едмонтон і Калгарі ростуть багато ясенів, на які може вплинути існування смарагдового попелястого буравчика. Роу розповіла, що наступним кроком вчених буде розробка підходу, який розпізнає, як жуки готуються і як змогли адаптуватися до холодної погоди.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button