Земля

Фізики, використовуючи досягнення гідродинаміки, розробили ідеальний пісуар без бризок (фото+відео)

Такі дослідження часто претендують на Шнобелівську премію. Але нагадаємо, що ця премія вручається "за досягнення, які змушують спочатку засміятися, а потім — задуматися"

Вчені з Університету Ватерлоо визначили оптимальну конструкцію пісуара без бризок: це висока і тонка порцелянова конструкція з вигинами, що нагадують раковину Наутілуса. Це хороша новина для чоловіків, які втомилися від бризок на штанах і взутті. Про дам теж не забули, але для них створена конструкція трохи іншого призначення.

Ідеальний пісуар – другий праворуч. University of Waterloo

Вчені з Університету Ватерлоо визначили оптимальну конструкцію пісуара без бризок: висока тонка порцелянова конструкція з вигинами, натхненними формою раковини молюска Наутілуса. Конструкцію назвали “Науті-лу”.

Провідний автор роботи Чжао Пань каже:

“Я думаю, що більшість не надто уважні, щоб виявити, що наші штани виявилися дещо”крапчастими”. А тим часом це досить неприємно, а іноді і дуже ніяково»
Вчені представили результати дослідження на засіданні Американського фізичного товариства (APS) з динаміки рідини в Індіанаполісі.

Співавтор роботи Тадда Трускотта каже:

“Найкраща техніка в цьому випадку — сісти на унітаз. Тоді струмінь долає меншу відстань і бризок лише трохи. Якщо ви виберете класичну техніку стоячи, вчені радять встати якомога ближче до пісуару і спробувати направити струмінь під низхідним кутом до задньої стінки пісуара”.

Сьогодні, щоб уникнути бризок, найчастіше використовується вкладиш в пісуар. Існує кілька основних типів вкладишів. В одному випадку використовується всмоктуюча тканина, вона гасить бризки. В іншому – сітчаста структура: піднятий шар (він підтримується маленькими стовпчиками) з отворами. У цьому випадку струмінь в основному потрапляє в пісуар, але бризки не відбиваються (сітка їх захоплює). Однак абсорбуючі тканини не можуть досить швидко увібрати рідину і швидко насичуються, а сітчаста структура все-таки відбиває досить багато бризок.

 

Зазвичай дами використовують техніку “сидячи”. Але це не завжди можливо. Іноді жінкам необхідно здавати медичні аналізи. У 2018 році лабораторія Splash провела серію експериментів з моделлю анатомічно правильної жіночої уретри. (Вони використовували м’який полімер для моделювання статевих губ.) Результати надихнули вчених на (запатентовану) конструкцію під назвою «Орхідея». Це – воронкоподібна насадка на чашку для аналізів, яка зменшує розбризкування. Дослідження триває і, як сподіваються вчені, може призвести до створення пристроїв, що дозволяють жінкам мочитися стоячи, що буде благом для жінок-військових або працюючих у важких польових умовах.

Оптимальний пісуар

За словами вчених, ключем до ідеальної конструкції пісуара без бризок є оптимальний кут, під яким струмінь падає на порцелянову поверхню; досить надати струменю досить малий кут, і бризок не буде. Замість удару об поверхню вийде ламінарний, плавний потік, що запобігає розліт крапель. Виявляється, собаки вже вирахували оптимальний кут. Коли вони піднімають свою ногу, вони надають струменю якраз оптимальний кут, відповідний і для людини — в 30 градусів між струменем і стінкою пісуара.

Наступним кроком було створення конструкції, яка забезпечує оптимальний кут струменя для чоловіків різного зросту. Вчені зупинилися на формі, натхненній оболонкою Наутілуса. Створений гідродинамічний пісуар в порівнянні з іншими моделями знижує розбризкування в 50 разів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button