Інтернет

Один з найбільших магістральних провайдерів США відключив росію від своїх мереж

Американський Cogent, що працює з великими російськими операторами зв’язку, відключив їх від своїх мереж. Це може привести до падіння зв’язаності російського сегмента Інтернету з глобальною мережею і позначитися на доступі жителів московії до закордонних сервісів найближчим часом.

Один з найбільших магістральних провайдерів США відключив Росію від своїх мереж / ©Getty images

Оператор зв’язку Cogent повідомив російським операторам, що з 20: 00 (мордовського часу) п’ятниці відключив їх від свого обладнання. За інформацією, мова йде про такі компанії, як “Ростелеком”,  “Мегафон”, “Яндекс”, “Вімпелком” і VK.

Сервери цих провайдерів залишаться в стійках на 30 днів, щоб ті змогли їх забрати. Після закінчення терміну обладнання просто відключать і відправлять в сховище. Доступу до нього не буде. На запит журналістів в «Ростелекомі» заявили, що «вивчають ситуацію», в “Яндексі” — що не отримували листи від Cogent. У “Вимпелкомі», «Мегафоні» і “Транстелекомі” відмовилися давати коментарі. Також на запит не відповіли VK і сам Cogent.

Треба сказати, що більшість мордовських провайдерів приєднуються до міжнародних мереж зв’язку за допомогою посередників — магістральних операторів. До них, наприклад, відносяться перераховані вище компанії: “Ростелеком”, “ТрансТелеком” і “Мегафон”, що мають власні точки обміну трафіком з іноземними операторами. Тому рішення представників Cogent призведе до “деградації зв’язності російського сегмента Інтернету зі світовим”.

Такому «прикладу можуть наслідувати й інші провайдери». Спеціалісти повідомляють, що будь-яке відключення магістрального оператора зв’язку здатне привести до уповільнення або повної недоступності іноземних інтернет-сервісів з російських IP-адрес на невизначений термін. Експерти порівнюють ситуацію з перекриттям шлюзів в системі подачі питної води, коли «закриття магістральних «труб» можна компенсувати іншими каналами, але не нескінченно».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button