Наука

Препарат «Троянський кінь» маскується під жир і знищує рак

Вчені створили препарат, здатний «перехитрити» і знищити злоякісні пухлини, маскуючись під жир. «Троянський кінь» менш токсичний у порівнянні з попереднім поколінням хіміотерапевтичних засобів, а також ефективний у боротьбі з раком.

У щотижневому науковому журналі, що видається Американським хімічним товариством, з’явилася стаття про препарат під назвою «Троянський кінь», який впливає на ракові клітини принципово новим способом. Маскуючись під жир, який є необхідним засобом «живлення» для зростаючих тканин злоякісних пухлин, речовина здатна непомітно для новоутворення доставити всередину нього необхідні медикаменти.

Доктор Натан Джаннескі, під кураторством якого була створена «шпигунська» жирна кислота з двома точками зв’язування для прикріплення активних ліків, розповів про принцип роботи нового препарату. За словами вченого, речовина ховається в сироватковому альбуміні, а потім клітинні рецептори організму розпізнають його як жир і пропускають всередину. Оскільки ракові клітини ростуть значно швидше інших тканин організму, то вони використовують більше отриманого ззовні поживного ресурсу, внаслідок чого «Троянський кінь» і проникає у новоутворення.

Далі дієві речовини, прикріплені до довгого ланцюга кислот, починають знищувати рак зсередини, що дає більший ефект при лікуванні онкології. На даний момент дослідники перевірили дію даної схеми в комплексі з ліками паклітаксел, що показало відмінні результати в лікуванні новоутворень в товстій кишці, кісток і підшлунковій залозі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button