Наука

Знайдено найдавніші викопні мікроби: їм 3,42 млрд років

Вчені з Болонського університету виявили мікрофосилії – скам’янілі рештки мікроорганізмів віком 3,42 млрд років.

Дослідники з Болонського університету знайшли скам’янілості в найдавніших на Землі осадових породах зеленокам’яного пояса Барбертон в Південній Африці.

На думку авторів, мікроорганізми жили в підводних порожнинах, куди надходила вода з теплих гідротермальних джерел, в безкисневому середовищі, і харчувалися метаном. Це найдавніші на сьогодні свідоцтва життя на Землі.

“Ми виявили виключно добре збережені свідоцтва скам’янілих бактерій, які, мабуть, процвітали уздовж стін порожнин, створених теплою водою з гідротермальних систем на кілька метрів нижче морського дна. Поверхневі місця існування, нагріті через вулканічну активність, імовірно, були місцем проживання деяких з найбільш ранніх мікробних екосистем Землі, і це найстаріший приклад, який ми маємо на сьогодні”, – говорить Барбара Кавалацці, професор і провідний автор дослідження

Автори вважають, що мікроорганізми жили на мілководді, поблизу виходу підводних гідротермальних джерел. Взаємодія прохолодної морської води з теплими підземними флюїдами створювало багате хімічними елементами середовище проживання.

Хімічний аналіз показав, що в волокнах організмів було більшість основних елементів, необхідних для життя, а концентрації нікелю відповідають змісту цього мікроелемента в сучасних прокаріотах, таких як археї, які живуть за відсутності кисню і використовують метан для свого метаболізму.

Вчені припустили, що такі ж мікроби можна виявити на Марсі, де мільярди років тому були аналогічні з нашою планетою умови існування.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button