Наука

Чи правда, що акула може відчути кров за кілька кілометрів

Імовірність померти від щелеп акули становить всього 1 до 3,7 мільйона, але люди настільки бояться цих хижаків, що створили незліченну безліч міфів про них. Наприклад, багато хто впевнений, що акули здатні відчувати всього краплю крові за кілометри від своєї жертви.

Unsplash

Чи варто побоюватися, що сценарій “щелеп” стане реальністю чи ні?

Акули дійсно володіють розвиненим нюхом, але їх здатності сильно перебільшені. Деякі особини можуть розпізнати кров на відстані до 400 метрів, але це відбувається не миттєво і не обов’язково змушує акулу атакувати.

Ніздрі, невеликі мішечки на морді акул, які пропускають воду до нюхових рецепторів, здатні виявляти навіть невеликі концентрації різних сполук у воді. Однак сам запах досягає акулу через течію, і потрібно достатньо часу, щоб він дійшов до неї. Тому якщо ви почнете стікати кров’ю під час плавання в океані, у вас буде час, щоб щасливо дістатися до берега.

Однак, швидше за все, навіть у разі якщо ви не можете потрапити на берег, акула навряд чи попливе прямо до вас. Акули не люблять людське м’ясо і не цікавляться будь-якими виділеннями людей. Дуже часто через перебування у воді турбуються жінки з менструацією, однак, за даними National Geographic, 93% нападів акул по всьому світу в період з 1580 по 2010 рік були здійснені на чоловіків…

Чому ж акули нападають на людей? У рік в середньому 10 людей помирають від нападу акули. Як правда ці нещасні стають жертвами акул, які “запуталися”. Існують види, які їдять морських левів і тюленів, вони можуть вкусити людину, щоб дізнатися, який він на смак. На жаль, цей “тестовий укус” може бути смертельним.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button