Всесвіт

Три найбільших телескопа перевіряють один з фундаментальних законів природи

Астрономи направили три найбільш потужних оптичних телескопа на Землі в одну точку, щоб перевірити один з фундаментальних законів природи. Міжнародна команда вчених під керівництвом дослідників із Технологічного
університету Суінберна (Swinburne University of Technology) спостерігала квазар, вкрай яскраві околиці надмасивної чорної діри, використовуючи Дуже великий телескоп (Very Large Telescope) в Чилі, обсерваторії Кека (W M Keck Observatory) і телескоп Субару (Subaru Telescope) – обидва об’єкта на Гаваях.

foto_cikavosti_13.09.2014-012-07_resized

Світло від квазарів проходить на своєму шляху до Землі через три різні галактики 10, 9 і 8 мільярдів років тому. Ці
галактики поглинали характерні малюнки спектра випромінювання квазара, проявляючи тим самим в ранній і дальній області Всесвіту властивості однієї з чотирьох фундаментальних сил природи – електромагнетизму.

Читайте також: До чого призводить загравання з космосом

«Ми дуже точно розбиваємо світло на складові, отримуючи веселку з «штриховим кодом» відсутніх кольорів. Ми можемо вимірювати електромагнетизм, «зчитуючи» ці штрихові коди. Нам потрібно порівняти штрихові коди з трьох телескопів, щоб переконатися, що вони вірні», – пояснив Тайлер Еванс (Tyler Evans), один з провідних авторів дослідження.

Попередні дослідження великої кількості квазарів показали, що електромагнетизм може бути дещо іншим в далеких куточках Всесвіту – трохи слабкішим або сильнішим, ніж на Землі.

«Якщо це виявиться правдою, то ми потребуємо в абсолютно новому розумінні фундаментальну фізику. Тому важливо тричі перевірити чи спотворюють телескопи штрихові коди», – пояснив Тайлер Еванс.

Порівнюючи штрихові коди, дослідники виявили невеликі відмінності між телескопами.

foto_cikavosti_13.09.2014-012-07-01_resized

«Краса нашого методу полягає в тому, що ми можемо також використовувати самі штрихові коди, щоб точно налаштувати кожен телескоп. Будучи одного разу скоригованим, всі три телескопа дали одну і ту ж відповідь з великою часткою ймовірності: електромагнетизм не змінився за 10 мільярдів років. Я вважаю, що це найбільш надійне вимірювання такого роду, проведене до теперішнього моменту. З нашою новою методикою і недавніми спостереженнями за квазарами ми можемо дуже точно перевірити, змінюється сила електромагнетизму чи ні», – зазначив один з авторів роботи.

Читайте також: Що є основним джерелом світла у Всесвіті?

Зараз група вчених проводить схожі вимірювання по відношенню до багатьох інших галактик.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button