Головна / Всесвіт / На зворотному боці Місяця виявлений гігантський металевий об’єкт

На зворотному боці Місяця виявлений гігантський металевий об’єкт

Вчені виявили щось неймовірно аномальне під поверхнею на зворотному боці Місяця. Планетологи виявили структуру, яка важить 2,18 мільярда кілограмів і тягнеться більш ніж на 300 кілометрів в глибину. Дослідники припускають, що це може бути астероїд, який сформував ударний кратер.

«Уявіть собі купу металу в п’ять разів більше, ніж великий острів Гаваї, і закопайте його під землею. Це приблизно те, що ми виявили», — сказав керівник дослідницької групи Пітер Б. Джеймс.

Відкриття стало можливим завдяки місії NASA яка вимірює тонкі зміни у гравітаційному полі Місяця. Ці спостереження можуть бути використані для вивчення внутрішнього складу нашого природного супутника.

Одне з пояснень цієї величезної маси металу, за словами вчених, полягає в тому, що це металеве ядро гігантського астероїда утворило кратер 2500 кілометрів в діаметрі і яке все ще знаходиться в мантії Місяця.

Цілком можливо, що коли астероїд вдарив приблизно 4 мільярди років тому, він залишився в мантії, а не занурився в ядро.

Такий удар астероїда, мабуть, був надзвичайно потужним. Уявіть собі, наскільки велика була ця космічна скеля, якщо вона залишила після себе шматок металу, який важить 2,18 мільярда кілограмів і тягнеться більш ніж на 300 кілометрів в глибину. Це неймовірно!

На даний момент немає точних даних про те, що це за гігантський металевий об’єкт прихований в надрах на зворотному боці Місяця…