Земля

Зони найбільш частих ударів блискавок на планеті нанесли на мапу

Кожну секунду на Землі відбувається 100 ударів блискавок. Це близько 8 млн розрядів в день, або в середньому 3 млрд в рік. На карті, що відображає майже 9 млрд електричних іскрових розрядів в атмосфері, видно, що вони нерівномірно розповсюджені по всій поверхні планети.

Нещодавно фінські вчені представили нові дані про географічний розподіл блискавок, які відзначаються на всіх континентах, крім Антарктиди: скрізь є свої гарячі точки. Співробітники компанії Vaisala працюють з мережею виявлення блискавок, відомої як GLD360.

Вони відстежили 8,8 млн ударів між 2013 і 2017 роками. За словами метеорологів Vaisala, через постійно мінливі погодні умови в світлі глобального потепління точні моделі розподілу блискавки розрізняються з року в рік. Приміром, в останні роки влітку незвично високе число ударів блискавки зафіксовано на Алясці. І лише при великому архіві висвічується більш конкретна картина; тільки багаторічний моніторинг грозової хмарності дозволив виявити деякі тенденції. У результаті вчені створили уточнену карту географії ударів.

Зоны самых частых ударов молний на планете нанесли на карту

Зоны самых частых ударов молний на планете нанесли на карту

У Північній Америці блискавки найбільш поширені по так званій лінії Алея торнадо, яка розташована на території Великих рівнин (штати Техас, Оклахома, Канзас, Колорадо та інші). У Південної Америки блискавичні зони – Парагвай, Уругвай і Колумбія. Столиця блискавок в Африці – Демократична Республіка Конго. Небезпечним блискавкоприймачем в Австралії виявилося північне узбережжя, де проходить межа тропіків. Для Азії небезпечними районами є Північно-Східна Індія, Суматра і Малайзія.

Вчені констатують, що в міру збільшення викидів парникових газів, а також в результаті природної мінливості природно-кліматичних умов, змінюється і географічний розподіл блискавки по поверхні Землі.

Кнопка «Наверх»