Земля

Вчені знайшли спосіб передбачити землетрус

Спостерігаючи за форшоками і аналізуючи їх в реальному часі, можна передбачити землетрус за кілька годин до його початку, повідомляють автори нового дослідження Пітер Малин і Марко Бонхофф з Німецького центру геофізичних досліджень (GFZ).

Одна з геологічних структур з високим рівнем сейсмічної небезпеки знаходиться недалеко від Стамбула з населенням 15 мільйонів чоловік. Північно-Анатолійський розлом, що розділяє Євразійську і Анатолійську тектонічні плити, являє собою 1200-кілометрову зону між східною Туреччиною і північною частиною Егейського моря. З початку XX століття сейсмічна активність у цьому районі призвела до загибелі понад 20 000 чоловік.

Нове дослідження виглядає багатообіцяючим, але автори обережні у своїх заявах. «Результати досі ґрунтувалися тільки на одному польовому прикладі процесу розвитку землетрусу, зазвичай відомого з лабораторних експериментів по дослідженню деформацій гірських порід у контрольованих умовах», — говорить Марко Бонхофф.

Вчені у співпраці з колегами з Агентства з надзвичайних ситуацій і стихійних лих Туреччини (AFAD) використовували дані глибинної геофізичної обсерваторії на Північно-Анатолійському розломі (GONAF), яка фіксує землетрусу з невеликою магнітудою.

Це дозволило ідентифікувати серію мікроземлетрусів, що передували землетрусу магнітудою 4,2, який відбувся у червні 2016 року на південь від Стамбула і став найбільшою сейсмоподією в регіоні за кілька років.

В останньому дослідженні сейсмічні дані GONAF, що відносяться до району вздовж Мармурового моря поблизу Стамбула, були оброблені та проаналізовані за допомогою нової технології обробки даних, яка значно збільшила кластеризацію та виділення спільних рис у сейсмічних сигналів за кілька годин до основного землетрусу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments