Земля

Зоозахист та прості українці зібрали тисячі гривень на порятунок 400 лебедів у Чернівцях (фото+відео)

Прості українці зібрали тисячі гривень на порятунок 400 лебедів.

На річці Прут у Чернівцях зимують близько 400 дорослих молодих лебедів й розміщуються групами по 20-100 птахів. Про це розповіли зоозахисники з групи UAnimals.

Зоозахист та прості українці зібрали тисячі гривень на порятунок 400 лебедів у Чернівцях (фото, відео)

“Зоозахисники притулку-стайні для врятованих коней та інших тварин та птахів «Кінний двір», ГО «Animal helpers» та ГО «ВР «Небайдужі» не змогли стояти осторонь та годують птахів. Годують кукурудзою, зерном, вівсом. На тиждень на 400 лебедів потрібно до 8000 тисяч грн + бензин”, – говорять зоозахисники.

Зоозахист та прості українці зібрали тисячі гривень на порятунок 400 лебедів у Чернівцях (фото, відео)

Птахів ще місяць треба підгодовувати доки не розтане сніг. Оскільки птахи через відсутність їжі починають помирати. Для порятунку була потрібна не маленька сума у понад 30 тис. грн. Тому волонтери оголосили збір коштів на допомогу пташкам. Й буквально за пару тижнів зібрали гроші. Кошти перераховували, як представники зоозахисту, так й звичайні українці.

“Квитанції та фотозвіт буде наданий” – запевнили волонтери.

А от у Ковелі на річці Турії, що на Волині, взимку теж плавають лебеді. Відео красивого видовища опублікував у соцмережі Олег Гаврищук.

«Дві хвилини естетики й спокою», – зазначив чоловік.


Коментуючи ролик, ковельчани висловили захоплення й водночас стурбованість, аби птахи не замерзли при нинішній температурі. Небайдужі закликають підгодовувати пернатих. Пропонують там поставити відповідний знак.

«Треба дійсно знак поставити, щоб люди не годували хлібом, хай краще капустину. Лебеді добре їдять капусту, варену картоплю, можна і лушпиння для них відварит, принесіть сіно, в кого є, вони теж люблять», – написала одна з городянок.

Ще один ковельчанин запропонував взяти «шефство» над птахами на період морозів – ветеринарам, школярам-старшокласникам, просто небайдужим людям чи фермерам, які б опікувалися ними взимку.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button