Земля

Виверження “акулячого вулкана” в Тихому океані показали зі супутника (фото)

Дослідники помітили зміни кольору води над вулканом у квітні та травні.

Вулкан Кавачі, діючий підводний вулкан на Соломонових островах, довгий час був «домом» для акул. Однак їх колись мирний “ігровий майданчик” на південному заході Тихого океану останнім часом перестав бути таким безтурботним.

В останні місяці на супутникових знімках НАСА вчені виявили шлейфи знебарвленої води над вулканом – контрольні ознаки вулканічної активності, що натякають на численні виверження. Зображення отримані за допомогою Operational Land Imager-2 (OLI-2) на борту супутника Landsat-9 в рамках Смітсонівської програми глобального вулканізму.

Центр космічних польотів імені Годдарда НАСА в Грінбелті, штат Мериленд, поділився цією новиною в соцмережах, закликавши «готуватися до акулкано». У твіті також згадується, що Кавачі є “одним з найактивніших підводних вулканів у Тихому океані”.

Дослідники помітили зміни кольору води над вулканом у квітні та травні. Але, згідно з заявою, опублікованою Земною обсерваторією НАСА, вулкан, ймовірно, почав вивергатися ще в жовтні минулого року. Останні великі виверження відбулися в 2014 і 2007 роках. Записи показують, що перше зареєстроване виверження Кавачі відбулося в 1939 році, а наступні вибухи створили ефемерні острови.

Попереднє дослідження, проведене Національним управлінням океанічних і атмосферних досліджень (NOAA), показало, що шлейфи теплої кислої води вулкана зазвичай містять тверді частинки, фрагменти вулканічних порід і сірку, остання з яких «приваблює мікробні спільноти, які процвітають на сірці». Під час дослідницької експедиції в Кавачі в 2015 році вчені з подивом виявили, що в кратері вулкана також мешкають два типи акул — молотоголові і шовковисті акули, незважаючи на бурхливу історію цього місця.

Вершина Кавачі знаходиться приблизно на 20 м нижче рівня моря. Вулкан розташований приблизно в 24 км на південь від острова Вангуну. Це один з 900 островів, що утворилися в тектонічно активній зоні і складових архіпелаг Соломонових островів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button