Всесвіт

Звідки у галактики “Вістря ножа” взявся зоряний хвіст (фото)

Галактика NGC 5907, також звана «Вістрям ножа», — чудовий об’єкт, знімок якого зробив кілька років тому космічний телескоп «Хаббл». Вона має відразу кілька унікальних особливостей.

ESA / Hubble & NASA, R. de Jong / Judy Schmidt

Галактика знаходиться під таким кутом, що ми не можемо розглянути її спіральні рукави, а більшість зоряних скупчень приховані за густим галактичним пилом. Однак ми можемо зробити висновок, що галактика є спіральною, завдяки яскравому світінню в її центрі. Така яскрава опуклість є у більшості спіральних галактик. Навіть у нашого Чумацького Шляху.

NGC 5907, розташований приблизно за 50 мільйонів світлових років від нас, є справжнім дивом. У ній дуже мало металів. Аналізи показали, що вона складається, в основному, з водню і гелію. Крім того, в ній було виявлено дуже мало гігантських зірок.

Оскільки важкі елементи утворюються протягом декількох зоряних поколінь, що з’являються з наднових, можна зробити висновок, що NGC 5907 складається з дуже старих і довгоживучих карликових зірок.
Ще однією цікавою особливістю NGC 5907 є його гігантський зоряний хвіст, який простягається понад 700 000 світлових років:

Van Dokkum et al.

Існувало два конкуруючих пояснення цьому феномену. Прихильники одного з них вважають, що відбувається поглинання меншої карликової галактики, яка обертається навколо NGC 5907. Інше пояснення наводить в якості причини появи хвоста злиття з галактикою того ж розміру, яке відбулося 8-9 мільярдів років тому.

З’явилося і третє пояснення: вплив якогось об’єкта, який, проходячи повз, порушив гравітаційну рівновагу галактики і витягнув з неї потік зірок.

Але для обгрунтування гіпотез потрібно повний аналіз із застосуванням методу комп’ютерного моделювання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button