Всесвіт

Кінетичний удар захистить Землю від зіткнення з астероїдами

Вчені постійно стурбовані тим, що астероїди, які летять у космосі можуть зіткнутися з Землею. Щоб відслідковувати потенційно небезпечні об’єкти та приймати захисні заходи, у 2016 році агентство NASA відкрило Координаційне бюро з планетарної оборони. Стало відомо, що навесні або влітку 2021 року вчені протестують техніку відведення астероїдів за допомогою кінетичного удару.

Місія називається Double Asteroid Redirection Test (DART). Її проведуть вчені з лабораторії прикладної фізики Університету Джонса Хопкінса. У ході місії вони дізнаються, наскільки техніка кінетичного удару ефективна для зміни траєкторії польоту астероїдів.

Головним елементом місії стане космічний апарат розміром з автомобіль. У рамках тестування він полетить до бінарної системи астероїдів Дідім використовуючи систему бортового прицілювання. Система складається з двох об’єктів: астероїда Дідіма А діаметром 800 метрів і супутника Дідіма B діаметром 150 метрів. Апарат зіткнеться Дідімом на швидкості 6,5 км/с.

Ми хочемо зрозуміти природу астероїдів, побачивши як вони реагують на зовнішній вплив, щоб при необхідності відбити об’єкт. Це буде перше заплановане наближення до системи, яка є важливим через велику кількість навколоземних астероїдів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button