Всесвіт

Звідки з’явилася більшість багатств у Всесвіті

Вчені, здається, знайшли відповідь на питання, звідки взялися такі багатства, як срібло, золото або уран, а також така отрута, як ртуть. Це вибухи гіпернової.

Вчені визначили тип наднових, званої магнітообертової гіпернової, яка є потенційним джерелом важких елементів у Всесвіті. Все почалося з виявлення старого червоного гіганта, якому вже 13 мільярдів років. Знаходиться він у зовнішніх областях Чумацького Шляху. Проаналізувавши його склад, астрономи знайшли 44 важких елементів. За словами астронома Девіда Йонга з Австралійського національного університету в Канберрі, це означає, що зірка утворилася з матеріалу, що залишився «в результаті особливого вибуху масивної зірки незабаром після Великого вибуху».

Як запевняють вчені, елементи в древній зірці не є результатом злиття нейтронних зірок. Вміст певних важких елементів, таких як торій і уран, виявилося вище, ніж можна було б очікувати від злиття нейтронних зірок. Крім того, зірка також містить легші елементи – цинк і азот, які не з’являються в результаті подібних злиттів.

Оскільки в зірці виявилося дуже мало заліза, елемента, який накопичується в процесі зореутворення і загибелі зірок, вчені вважають, що даний червоний гігант – зірка другого покоління, важкі елементи якої з’явилися в результаті одного єдиного вибуху наднової.

В ході моделювання було зроблено припущення, що це магнітообертова гіпернової, що утворилася в результаті смерті швидко обертової і сильно намагніченої зірки, щонайменше, в 25 разів масивніше нашого Сонця. Коли ці зірки в кінці свого життя вибухають, у них може бути енергійне, багате нейтронами середовище, необхідне для утворення важких елементів.

Магнітообертові гіпернові зорі можуть бути схожі на колапсари – теж масивні обертові зірки, які замість вибуху колапсують в чорні діри. Колапсари раніше також підозрювалися у виробництві елементів r-процесу.

Дослідники вважають, що магнітообертові гіпернові зорі зустрічаються рідко – 1 з 1000 наднових. Але навіть в цьому випадку подібні вибухи відбувалися б в 10 разів частіше, ніж злиття нейтронних зірок. Ці гіпернові зорі можуть бути батьками 90% всіх елементів r-процесу.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button